از ۱۳۸۹

       

 از بدو تولد

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

داستان مدرسه سریر راستی سلاله

سلاله به معناى نژاد و نسل و ریشه انسان است. سلاله اصالتى است که نسل به نسل، سینه به سینه و پشت به پشت منتقل می‌شود. سلاله همان هویتى است که نیاکان ما را به کودکانمان پیوند می‌دهد. از گذشته تا آینده؛ در تکاپوى تغییر و توسعه…

ما می‌گوییم: "خانه". آنانی که آمده‌اند نیز می‌گویند: "شبیه خانه‌ی خودمان است". گرم و پرانرژی است، حتی کفش‌ها را هم درمی‌آوریم. ما در خانه کار نمی‌کنیم؛ با همه‌ی وجودمان زندگی می‌کنیم. شما را به زندگی در خانه‌ی خودتان دعوت می‌کنیم؛ تا هریک، از آن‌جا که هستیم، قدمی برای بهتر زیستن برداریم.

تازه ترین اخبار مدرسه

برنامه‌های مناسبتی، اردوها، مسابقات و رویدادهای مدرسه را در این بخش مشاهده می‌کنید:

افطاری در مدرسه

افطاری در مدرسه

امروز میزبان همه پایه‌ها در برنامه افطار بودیم، قرار بود چند ساعتی کنار هم صبر و تاب‌آوری را تمرین کنیم.

غرفه های نوروزی مدرسه

غرفه های نوروزی مدرسه

پسرها پس از حدود دو ماه تلاش و پیگیری، دست‌ساخته‌ها، محصولات و خدماتشان را آماده‌ی ارائه در نمایشگاه نوروزی مدرسه

مسابقات درون‌مدرسه‌ای با عنوان فستیوال کارزار

مسابقات درون‌مدرسه‌ای با عنوان فستیوال کارزار

روز سه‌شنبه اولین روز مسابقات درون‌مدرسه‌ای با عنوان فستیوال کارزار برگزار شد.کارزار، که ممکن است امروز در نظرمان بیشتر بازی

۱ ۲

گروه‌های آموزشی دبستان پسرانه سریر راستی سلاله

پایه‌های دبستان پسرانه سریر راستی سلاله

  قوانین خانواده

  چرا داشتن قوانین در خانواده مهم است؟

  ,
  قوانین خانواده به همه اعضای خانواده کمک می‌کند که بهتر با هم کنار بیایند.قوانین خوب خانواده مثبت، مشخص و به راحتی قابل درک هستند.قوانینی در مورد مواردی مانند رفتار فیزیکی، ایمنی، آداب، روال، احترام و استفاده از گوشی، تلویزیون و کامپیوتر وضع کنید.احتمالاً با بزرگتر شدن فرزندان و تغییر وضعیت خانوادگی شما، قوانین باید تغییر کنند. قوانین خانواده چرا مهم هستند؟ قوانین خانواده اظهارات مثبتی درباره نحوه مراقبت و رفتار خانواده شما با اعضای خود هستند.تاثیر قوانین بر خانواده: کودکان و نوجوانان یاد می‌گیرند که چه رفتاری در خانواده شما خوب است و چه ...ادامه مطلب
  تقویت اعتماد به نفس

  تقویت اعتماد به نفس در پسران، یک سرمایه‌گذاری بزرگ است!

  ,
  اعتماد به نفس واقعی اساساً نوعی خودباوری است که ریشه در دانش و قدردانی از توانایی‌ها یا ویژگی‌های شخصی دارد. این نوع اعتماد به نفس واقعی است – و تنها زمانی شکل می‌گیرد، که پسرها اجازه پیدا کنند از استعدادها و توانایی‌های منحصر به فرد خود استفاده کنند. کمک به پسران برای ایجاد اعتماد به نفس، یک دستاورد بزرگ است که می‌تواند پیش‌بینی‌کننده‌ی موفقیت آن‌ها در آینده باشد.برای تقویت اعتماد به نفس پسران، می‌توانید از این راهبردها استفاده کنید: ۱. به آن‌ها کمک کنید احساسات خود را درک ...ادامه مطلب

  پذیرای شما هستیم اگر…

  · برای شما تربیت و رشد همه جانبه فرزندتان، در اولویت است.
  · به تفکر شخصی کودکان و شخصیت منحصر به فرد آن‌ها احترام می‌گذارید و آن‌ها را نه با دیگران، بلکه با خودشان مقایسه می‌کنید.
  · به جای راه‌حل‌های کوتاه مدت و ناپایدار نظیر پاداش و تنبیه، به دنبال راه‌های اثربخش در بلندمدت هستید.
  · آموزش فرایندهای یادگیری و خودیادگیرندگی به فرزندتان را نسبت به حفظیات و آموخته‌های مستقیم ترجیح می‌دهید.
  · به همراهی والدین در فرآیند تربیت و رشد متعادل کودک اعتقاد دارید و ما را در این زمینه همراهی می‌کنید.
  · فرصت می‌دهید تا فرزندتان با رنج و سختی، بعضی چیزها را پشت سر بگذارد؛ زیرا معتقدید از گذر همین سختی‌هاست که برای زندگی آب‌دیده خواهد شد.
  . صرف متمرکز شدن بر یک بعد یا یک حیطه آموزشی (نظیر فقط آموزش زبان دوم یا فقط یک ورزش خاص)، مطلوب نظر شما نیست و به دنبال رشد همه جانبه و متعادل فرزند خود هستید.

  پاسخ‌گوی انتظارات شما نمی‌توانیم باشیم اگر…

  · برای تغییر رفتار فرزندتان، به دنبال راه‌حل‌های سریع و چکشی (نظیر تنبیه، پاداش‌های نسنجیده، محروم سازی و…) هستید.
  · به دنبال آن هستید که فرزندتان فقط در یک زمینه و یک جنبه تمرکز و پیشرفت داشته باشد.
  · می‌خواهید فرزندتان مطابق امیال و آرزوهای شما و نه آنچه که خود اوست، شود.
  · اولویت‌های مهم‌تری (نظیر کار یا…) نسبت به فرزندتان در زندگی مشترک شما وجود دارد.
  · همواره می‌خواهید با پند و نصیحت، با فرزند خود مقابله کنید و عقاید خود را به او تحمیل نمایید.
  · از فرزندتان تغییرات مثبت انتظار دارید؛ اما از خود انتظار تغییر ندارید.
  · می‌خواهید همیشه، همه‌چیز برای فرزندتان فراهم باشد و او هیچ رنج و سختی را متحمل نشود.

   وجه تمایزهای ما :

  ۱.

    پسران ما و تاب‌آوری

  در دنیای پیچیده و متغیر و غیرقابل پیش‌بینی که پسران ما در آینده به آن قدم می‌گذارند، چه سلاح موثری برای مواجهه با دنیای ناشناخته‌ها می‌توان به آنان داد؟ انعطاف‌پذیری و تاب‌آوری از مهم‌ترین توانمندی‌هایی است که می‌توانیم در اختیار آنان بگذاریم تا برای هر رخداد و شرایطی در آینده‌ای که از آن خبر نداریم، آماده و مجهز باشند. قرار دادن پسران به صورت طبیعی و شبیه‌سازی در موقعیت‌های پرچالش و مسیرهای صعب‌العبور؛ به آنان تاب‌آوری، صبوری، انعطاف‌پذیری و یافتن راه‌حل را می‌آموزد.

  ۲.

  پسران ما و خانواده یادگیرنده

  خانواده یادگیرنده، تعبیری بدیع و تازه در سلاله است که پدران و مادران را در کنار فرزندان به یادگیری مشترک برای زیستنی بهتر کنار یکدیگر دعوت می‌کند. آموزش والدین به تنهایی کافی نیست. در  مدرسه پسرانه سلاله، کارگاه‌های آموزش والدین به سمت جلسات مشترک با حضور مادران و پسران یا پدران و پسران می‌رود تا آنان در کنار یکدیگر و با یکدیگر و همراه هم گفتگو کنند و مسیری جدید در رابطه و تعامل بین خود بیابند. در جدیدترین برنامه‌های آموزش والدین مدرسه پسرانه، مفهوم خانواده یادگیرنده را در پنج رکن آن شروع به تمرین خواهیم کرد.

  سرو نماد مدرسه سریر راستی
  ۳.

  پسران ما و فرهنگ ایرانی

  آداب و ارزش‌های شکل گرفته در فرهنگ ایرانی که از پیشینیان ما به ارث رسیده، گوهرها و زرهای ناب در خود دارد که برای امروز پسران ما آموختنی و مثال زدنی است. در مدرسه پسرانه سلاله، این فرهنگ و آداب و ارزش‌ها از مهم‌ترین اهداف تربیتی و پرورشی است که به شکل مستقیم و غیر مستقیم آموزش داده شده و در متن یا حاشیه برنامه‌های گوناگون به آن پرداخته می‌شود. پسران سلاله با دعوت به حضور پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های خود در‌مدرسه به بهانه مناسبت‌های مختلف، راهی برای تعامل و‌ انتقال این فرهنگ‌ غنی از نسل گذشته به نسل آینده می‌یابند.

  ۴.

  پسران ما و خودرهبری

  نخستین گام برای تربیت مردان مدیر و مدبر، تمرین خودرهبری و مسئولیت‌پذیری است. به پسران سلاله در زمینه‌ها و موقعیت‌های مختلف مسئولیت‌های گوناگون فردی، گروهی، جمعی و شهروندی داده می‌شود تا مسئولیت‌پذیری و تعهد به انجام مسئولیت‌های فردی و گروهی را بیاموزند و تمرین کنند. از این رهگذر تمرین خودرهبری داشته و از طریق برنامه‌های آموزشی مستقیم و پنهان، آماده مدیریت و راهبری گروه و سازمان در آینده می‌‌شوند.