افسانه‌ها از بین رفتند!

تربیت پسران می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد. اطلاعات نادرست زیادی در مورد اینکه در بزرگسالی برای تربیت پسرانی سالم و شاد چه کارهایی باید و چه کارهایی را نباید انجام دهیم وجود دارد که نمی‌توان فهمید که حقیقت به کجا ختم می‌شود و افسانه‌ها شروع می‌شوند.
این مقاله برخی از این افسانه‌ها را خنثی می‌کند، بنابراین بهتر است پسرتان را طوری تربیت کنید که به مردی تبدیل شود که خودش را خوب می‌شناسد و به اندازه کافی به مردانگی خود اطمینان دارد که نیازی به تایید دیگران ندارد

“پسرها فقط به بازی‌های ویدیویی علاقه دارند!”

حقیقت این است که بیشتر پسرها دوست دارند بخوانند، ورزش کنند، چیزهایی بسازند و در فضای باز کاوش کنند. پسران در طول دوران کودکی خود مراحل مختلف رشد را پشت سر می‌گذارند، بنابراین مهم است که در مورد آنچه مورد علاقه آن‌ها است، فرضیاتی نداشته باشیم. در عوض، به عنوان والدین، باید علایق فرزند خود را تشویق کنید، «قلاب‌هایی» برای این کارها پیدا کنید و از رشد فرزندتان به مناسب‌ترین روش برای رفع نیازهایش حمایت کنید. برای مثال، عشق آن‌ها به یادگیری را از طریق تامین منابع معتبر در عصر یادگیری، کشف کنید.

تربیت صحیح پسران
تربیت پسران سالم و شاد

“پسران به ظاهر خود اهمیت نمی‌دهند.”

حقیقت این است که همه تا حدی به ظاهر خود اهمیت می‌دهند. اما، متأسفانه، پسرها ممکن است نخواهند در مورد آن با شما صحبت کنند. با این حال، اگر پسر شما نگران ظاهرش است و نسبت به دیگران خودآگاه است، سعی کنید با تعریف و تمجید از او در مورد چیزهای ضروری، به او اطمینان دهید. علاوه بر این، اگر او مشکل خاصی مانند آکنه یا افزایش وزن دارد، می‌توانید با هم تحقیق کنید و هر چیزی را که باعث نگرانی او در مورد برداشت دیگران از او می‌شود، عادی کنید.
توجه: درست مانند دختران، درک پسرها از بدن خود می‌تواند تحت تأثیر رسانه‌های اجتماعی، مجلات، فیلم‌ها و تلویزیون قرار بگیرد و پسران نیز ممکن است دچار بدشکلی بدن و اختلالات خوردن شوند.

پسرها اخلاق ندارند!

حقیقت این است که آداب و رسوم اهمیت جهانی دارد، نه فقط دختران بلکه مهم است که به پسر خود نیز بیاموزید که مودب و مهربان بودن با دیگرانی که ممکن است در زندگی با آن‌ها برخورد کند، لازم است. علاوه بر این، رفتارهای او ممکن است به او کمک کند تا مهارت‌های اجتماعی بهتری نسبت به آنچه که در غیر این صورت دیده نمی‌شود، توسعه دهد. شما می‌توانید از همان کودکی با کمک الگوبرداری فرزند خود، نحوه استفاده از کلمات برای ابراز قدردانی را به پسران خود آموزش دهید. به عنوان مثال، هر زمان که با کودک خردسال خود ارتباط برقرار می‌کنید، “لطفا” و “متشکرم” بگویید و مطمئن شوید که وقتی او همین کار را انجام می‌دهد، او را تشویق می‌کنید.

پسرها خشن هستند!

والدین اغلب تصور می‌کنند پسرانشان پرخاشگرتر یا خشن‌تر از دختران هستند، اما این یک افسانه است. پسرها ذاتاً خشن‌تر از دختران نیستند و بزرگسالان خشونت را اجتماعی می‌کنند. بسیاری از این‌ها به تصویر رسانه‌ها از مردان به عنوان افراد تهاجمی یا فقط علاقه‌مند به دعوا مربوط می‌شود، که به شدت در کمپین‌های بازاریابی آن‌ها برای کارتون‌های کودکان به چشم می‌خورد. عجیب است که این یک تصور اشتباه است، اما به نظر نمی‌رسد مردم آن را زیر سوال ببرند.

پسرها نباید گریه کنند!

پسرها می‌توانند موجودات بسیار احساسی باشند و هرگز نباید احساس کنند که احساسات آن‌ها معتبر یا قابل قبول نیست زیرا این درست نیست. برخی از دلایلی که پسرها ممکن است تمام تلاش خود را برای گریه نکردن انجام دهند، تمسخر مداوم هم‌سالان یا خجالت از نشان دادن احساسات خود در مقابل دیگران است. آن‌ها همچنین از طرد شدن یا عدم توانایی در کنترل مجدد احساسات خود می‌ترسند. به عنوان یک والدین، از این موضوع آگاه باشید و به پسران خود در این مواقع چالش‌برانگیز کمک کنید.

نتیجه
درحالی‌که پسران می‌توانند در یک محیط پرورشی رشد کنند، لازم است به یاد داشته باشیم که تربیت پسران هرگز آسان و بدون چالش نخواهد بود. افسانه‌های زیادی در مورد کارهایی که مادران باید هنگام بزرگ کردن پسران خود انجام دهند و انجام ندهند وجود دارد، اما پیروی از دستورالعمل‌های فوق توسط متخصصان به تضمین یک کودکی سالم و شاد کمک می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید