بزرگ کردن پسران بزرگ، در دنیایی که مردان را اشتباه می‌فهمند!


فرزندپروری پسرها با فرزندپروری دخترها متفاوت است. شاید فکر کنید که می‌توانید بدون در نظر گرفتن جنسیت، فرزند خود را تربیت کنید. اما به این نکته توجه کنید که نادیده گرفتن جنسیت کودک به اندازه نادیده گرفتن نژاد کودک غیرسازنده است، زیرا جنسیت نیز مانند نژاد بر تجربه فرد از جهان تأثیر می‌گذارد.

تربیت پسران به والدین نشان می‌دهد که چگونه در عصری که هنجارهای جنسیتی در حال تکامل است، پسرانی با اعتماد به نفس و ایمن تربیت کنند. رویکرد مدرسه سریر راستی این است که به والدین بیاموزند که چگونه به پسران کمک کنند که روند رشد طبیعی و سالمی داشته باشند.

تربیت پسران

ما در مدرسه (دبستان پسرانه سریر راستی) معتقدیم:

۱) همه پسران با هم فرق دارند بنابراین، در حالی‌که پسرها، به طور کلی، پر جنب و جوش و گاهی اهل ریسک هستند، می‌دانیم که این در مورد همه پسرها صادق نیست.

۲) “موفقیت” را به عنوان تعامل سازنده با جهان تعریف می‌کنیم. همه پسرها چیز مهمی برای کمک به دنیا دارند.

۳) دانش‌آموزان از طریق بازی، حرکت و آزمایش به بهترین شکل یاد می‌گیرند و تجربه کسب می‌کنند. مدارسی که دانش‌آموزان را برای کسب مقام‌های علمی و ورزشی تحت فشار قرار می‌دهند، بسیار بیشتر از اینکه کمک کنند، ممکن است آسیب رسان باشند.

۴) پسرها هم گریه می‌کنند. برای مدت طولانی، پسران و مردان تشویق شده‌اند که احساسات خود را پنهان کنند. ما می‌خواهیم آن‌ها را یاری کنیم تا پسرها احساسات خود را درک  کرده و به درستی ابراز کنند.

۵) درک پسران اولین گام در جهت فرزندپروری و تربیت مؤثر است. برای اینکه بتوانیم به بهترین وجه به پسرانمان کمک کنیم، باید هرچه می‌توانیم درباره آن‌ها و تجربیات‌شان بیاموزیم.

در جامعه ای که رشد مردانه را اشتباه درک می‌کند، باورهای غلط در مورد مردانگی و رشد مردانه مانع آگاهی والدین می‌شود و به پسران آسیب می‌رساند. بنابراین والدین امروزی سعی می‌کنند پسرانی مهربان، دلسوز و  آگاه از نظر عاطفی تربیت کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *