پسران را به خطر بیاندازید!

موفق‌ترین افراد در جهان امروز، آدم‌هایی مبتکر هستند. شرکت‌های موفقی مانند اپل، مایکروسافت، آمازون و گوگل توسط افرادی تأسیس شدند که خارج از چارچوب فکر می‌کردند و ایده‌هایی برای رسیدگی و رفع نیازهای مردم ارائه می‌کردند. بسیاری از پسران در حال حاضر طرز فکری نوآورانه دارند. کودکان حتی قبل از تولد شروع به یادگیری می‌کنند و از بدو تولد تا پنج سالگی می‌توانند مهارت‌های اجتماعی، شناختی و تحصیلی را با سرعت بی‌سابقه‌ای توسعه دهند.
این ۳ نکته می‌تواند به شما در پرورش ظرفیت پسران برای نوآوری کمک کند:

ظرفیت نوآوری در پسران
لزوم خطر برای پسران
  • آن‌ها را برای کنجکاوی ترغیب کنید. کنجکاوی یکی از مهم‌ترین جنبه‌های نوآوری است. کنجکاوی به معنای تمایل شدید به دانستن یا یادگیری در مورد چیزی است. افراد کنجکاو اغلب از وضعیت موجود ناراضی هستند. در عوض، آن‌ها می‌خواهند تا آنجا که ممکن است اطلاعات بیشتری در مورد چیزی که علایق آن‌ها را تحریک می‌کند جمع‌آوری کنند. شایان ذکر است که کنجکاوی در پسران می‌تواند آن‌ها را به آزمایش و طوفان فکری ترغیب کند تا زمانی که راه حلی قابل قبول برای مشکلات پیدا کنند. آن‌ها سعی می‌کنند از همه جهات به مشکلات برخورد کنند و باعث می‌شوند که پشتکار و توانایی دویدن از میان موانع را در آن‌ها ایجاد کنند. بچه‌های کنجکاو از اطرافیان‌شان سؤال می‌کنند و به این موضوع فکر می‌کنند که چگونه می‌توانند اوضاع را بهبود بخشند. اگر متوجه این ویژگی در پسران‌تان شدید، آن‌ها را ناامید نکنید. بلکه به آن‌ها انگیزه دهید تا آن را پرورش دهند. شما می‌توانید با بچه‌های خود راه بروید و با صدای بلند از آسمان، درختان، چراغ های راهنمایی و غیره شگفت زده شوید. می‌توانید به علایق طبیعی آن‌ها نیز توجه کنید و بر اساس آن عمل کنید. به عنوان مثال، اگر آن‌ها مجذوب موضوعی هستند، می‌توانید کتاب‌هایی برای آن‌ها تهیه کنید که به آن موضوع می‌پردازند. همچنین برای شما مفید خواهد بود که سؤالات باز برای آن‌ها مطرح کنید و اغلب از کتابخانه بازدید کنید.
  • آن‌ها را به خلاقیت تشویق کنید، یک فرد خلاق می‌تواند ایده‌ها، اجراها، صداها، تصاویر و مواردی از این دست اصیل و جدید تولید کند. در واقع، این ویژگی جزء ضروری نوآوری است و دارای مزایایی است. به عنوان مثال، کودکان را قادر می‌سازد زودتر استعدادها و علایق خود را کشف کنند و به آن‌ها انگیزه می‌دهد که در مواجهه با چالش‌ها استقامت کنند. به همین ترتیب، خلاقیت همچنین می‌تواند هوش هیجانی را در کودکان تقویت کند، که می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا با موقعیت‌های استرس زا روبرو شوند. همچنین شایان ذکر است که بچه‌های خلاق عزت نفس بالایی دارند و بزرگ می‌شوند تا بزرگسالانی موفق شوند. با دیدن این مزایا، می‌توانید پسرانتان را تشویق کنید تا کارآمد باشند، اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید. خواندن برای آن‌ها یک راه عالی برای تحریک قوه تخیل آن‌ها در حین ایجاد مهارت حل مسئله، واژگان، زبان و هوش هیجانی است. علاوه بر این، خواندن برای پسران می‌تواند آن‌ها را به پرسیدن سؤالات و توسعه مهارت‌های فکری ترغیب کند. هنر، همچنین یک راه عالی برای رها کردن خلاقیت کودکان است، بنابراین از آن استفاده کنید. شما می‌توانید در لوازم هنری مختلف مانند مداد، مداد رنگی، موم، خودکار، رنگ غیر سمی، قلمو رنگ، کاغذ، قیچی مناسب سن و غیره سرمایه‌گذاری کنید. کارشناسان توصیه می‌کنند که از بوم‌های خالی روی کتاب‌های رنگ‌آمیزی که در فروشگاه خریداری می‌شود، استفاده کنید، زیرا به پسران شما اجازه می‌دهد از ابتدا شروع کنند.
  • اجازه دهید پسران به‌ خطر بیافتند. در حالی که نیت پشت این ممکن است شریف باشد، این عمل ممکن است بیشتر مضر باشد تا سودمند. محافظت از آن‌ها در برابر خطرات می‌تواند آن‌ها را در حباب نگه دارد و اگر با این طرز فکر رشد کنند می‌توانند فرصت‌های بزرگی را از دست بدهند. بنابراین، پسران خود را تشویق کنید تا هر زمان که فرصتی پیش آمد، ریسک کنند. به این ترتیب، آن‌ها می‌توانند یاد بگیرند که شکست پایان زندگی نیست، بلکه پله‌ای برای عظمت است. این به نوبه خود می‌تواند به آن‌ها کمک کند به جای ترس از شکست، یک رابطه سالم با شکست ایجاد کنند. همچنین شایان ذکر است که افراد مبتکر برای دستیابی به رویاها، اهداف و مقاصد خود همه انواع ریسک را انجام می‌دهند. خوشبختانه، شما می‌توانید به روش‌های مختلف ریسک پذیری را تشویق کنید. هر زمان که پسران می‌خواهند چیز جدیدی را امتحان کنند، می‌توانید یک محیط حمایتی برای پسران خود ایجاد کنید. به آن‌ها اجازه دهید سؤالاتی بپرسند و هنگامی که احساس عصبانیت یا ترس می‌کنند به آن‌ها اطمینان دهید. در حین کار، اطمینان حاصل کنید که آن‌ها وظایف مناسب سن خود را انجام می‌دهند. کم شروع کنید و به تدریج سطح ریسک را زمانی که راحت شدند افزایش دهید.
به عنوان مثال، اگر آن‌ها در حال یادگیری دوچرخه سواری هستند، می‌توانید چرخ‌های آموزشی را نصب کنید تا زمانی که در هنر سواری تسلط پیدا کنند. تربیت پسران مبتکر می‌تواند مفید باشد، زیرا آن‌ها به مردانی مسئولیت‌پذیر و موفق تبدیل می‌شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید